Danışmanlık

Ana Sayfa »  Danışmanlık

Danışmanlık hizmetleri tekne sahibinin ya da tekne sahibi olmak isteyenlerin arzu edilen zaman ve mali sınırlar içerisinde hedeflerine ulaşmasını amaçlayan teknik, lojistik ve yasal konuları içerir.

A. Tekne Sahibi Temsilciliği

Bu hizmeti ister yeni inşa olsun ister tadilat, tersane ile birlikte geçirilecek sürenin doğru planlanması ve sürecin tekne sahibi adına takip edilmesi olarak açıklanabilir. Sadece tekne sahibinin çıkarlarının gözetileceği hususları herhangi bir sınırlandırma getirmeksizin aşağıdaki şekilde örnekleyebiliriz:
a. Teknik şartname yazılması ve değerlendirmesi
b. Tersane seçimi
c. Ödeme planlaması
d. Taşeron ve tedarikçi seçimi
e. Projenin iletişim ve koordinasyon tasarımı
f. Kontrat pazarlıkları
g. Tersane ile iletişim ve koordinasyon
h. Proje yönetimi ve raporlama
i. Personel ve ekipman lojistik hizmetleri
j. Klas ve bayrak işlemleri
k. Devir teslim
l. Seyir tecrübeleri
m. Devreye alma ve kabul işlemleri
n. Garanti işlemleri
o. Dokümantasyon ve dosyalama
p. Problem çözümü

B. Surveyler

Yeni bir teknenin devir tesliminde, ikinci el bir teknenin satın alınmasında, garantiye ya da sigortaya bağlı hakların talep edilmesinde; kısaca bilinmezlik ya da anlaşmazlık hallerinde durumun incelenerek objektif şekilde ortaya konulması için kişisel yetenek ve bilgi birikimimi kullanmak IIMS sertifikalı bir Surveyor olarak sunduğum diğer bir hizmettir.

Müşterinin talebi üzerine gerçekleştirilen survey neticesinde yazılı raporlama yapılır. Raporlama problemlerin tespitinin yanısıra çözüm önerilerini de beraberinde içererek geriye dönüşü pahalı ve uzun olabilecek problemlerin önüne geçmeyi hedefler.
Arzu edilmesi durumunda önerilerin hayata geçirilmesi için survey sonrası mühendislik ve tekne sahibi temsilciliği hizmetleri de verilebilmektedir.